Sankcja Kredytu Darmowego VESTRA

Patrzysz na wielostronną umowę o kredyt, którą podpisałeś z bankiem. Widzisz mnóstwo informacji i liczb. Niestety nie masz niezbędnej wiedzy, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Rozwiązanie? Zasięgnięcie porady prawnika i sankcja kredytu darmowego VESTRA.

Jeśli słyszałeś o sankcji kredytu bankowego i chcesz sprawdzić, czy również możesz z niej skorzystać – zwróć się do Vestry. Z naszym wsparciem odzyskasz nadpłacone środki!

Kto może skorzystać z darmowego kredytu?

Sankcja kredytu darmowego (w skrócie SKD) jest określana potocznie jako “kredyt darmowy”. Nie bez powodu zrobiło się o niej głośno.

Wraz z rosnącymi problemami finansowymi Polaków, rośnie zainteresowanie sankcją kredytu darmowego. I słusznie, ponieważ kwoty, które można odzyskać, są naprawdę duże.

Podstawowy wymóg, dzięki któremu konsument może spłacić kredytu w wysokości kapitału (czyli oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył), to uchybienia w umowie kredytowej lub umowie pożyczki. Umowa musi zawierać błędy, które – wbrew pozorom – nie są tak łatwe do wykrycia. Dlatego warto zasięgnąć porady profesjonalistów, np. kancelarii prawnej Vestra. 

Kiedy możesz skorzystać z kredytu darmowego? Po spełnieniu zasad formalnych, takich jak:

  • kwota pożyczki nieprzekraczająca 255 550 zł
  • podpisanie umowy kredytowej po 17 grudnia 2011 roku
  • spłacanie rat w wyznaczonych terminach

Poza tym:

  • od ostatnich działań dotyczących pożyczki lub kredytu (np. jego spłaty) nie może minąć więcej niż 12 miesięcy. 
  • zabezpieczeniem kredytu nie może być nieruchomość,
  • do SKD są uprawnione wyłącznie osoby prywatne.

Szybciej i skuteczniej. Sankcja kredytu darmowego Vestra

Jeden z naszych klientów zwrócił się do nas z prośbą o przejrzenie umowy zawartej z dużym, popularnym bankiem. Słyszał o kredycie darmowym, ale nie miał pojęcia, czy sam się do niego kwalifikuje.

Był świadomy, że ma tylko 12 miesięcy od spłaty ostatniej raty na to, aby skorzystać z SKD. Dlatego zamiast czekać, aż roszczenie się przedawni, zgłosił się do naszej kancelarii. 

Prawnicy Vestry szybko rozpoczęli pracę nad sprawą. W obszernej umowie znaleźliśmy jedno z najczęstszych naruszeń: naliczenie odsetek od kwoty przekazanej klientowi, powiększonej o prowizję ubezpieczenia. A to – z perspektywy przepisów – jest niezgodne z prawem.

Klient z pomocą naszych prawników złożył oświadczenie o skorzystaniu z sankcji kredytu darmowego. Kredytodawca zaprzeczył. W rezultacie wytoczyliśmy powództwo przeciwko bankowi, aby udowodnić, że doszło do naruszenia. 

Z naszą pomocą klient oddał bankowi dokładnie tą samą kwotę, którą pożyczył. Odzyskał nadpłacone koszty kredytu, ponieważ udowodniliśmy, że jego umowa zawierała uchybienia. 

Zgłoś się do nas i uzyskaj sankcję kredytu darmowego

Samodzielne wyszukanie zawiłych kruczków prawnych, które umożliwiają SKD, jest niemożliwe dla laika. Osoby niezwiązane z prawem, nieznające przepisów od podszewki, mogą mieć problem z wykryciem potencjalnych błędów. 

Dlatego jeśli chcesz uzyskać kredyt darmowy i uwolnić się od dodatkowych kosztów, a nawet odzyskać nadpłacone odsetki, skontaktuj się z naszą kancelarią. 

Jak przygotować się do skorzystania z SKD? Infografika

Tytuł tego artykułu to jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają nasi klienci. Jak przygotować się do skorzystania z SKD? Czy muszę wskazać prawnikowi konkretne błędy? Jakie dokumenty będą potrzebne? Od czego mam zacząć?…

Z odpowiednim wsparciem wszystko staje się prostsze. W tym tekście wyjaśniamy, jak przygotować się do uzyskania kredytu darmowego z kancelarią Vestra. Znajdziesz tutaj spis potrzebnych dokumentów oraz najważniejsze informacje na temat SKD.

Krok 1: sprawdź, czy kwalifikujesz się do SKD

Pierwszy krok to wstępne sprawdzenie, czy Twoja umowa kwalifikuje się do kredytu darmowego. Chodzi o spełnienie podstawowych przesłanek, takich jak:

  • kwota pożyczki nieprzekraczająca 255 550 zł
  • podpisanie umowy kredytowej po 17 grudnia 2011 roku
  • kredytobiorca jest osobą prywatną
  • zabezpieczeniem pożyczki nie jest nieruchomość
  • kredyt był spłacany w wyznaczonym terminie

Spłaciłeś już swój kredyt lub pożyczkę? Jeśli od tego czasu minął maksymalnie 1 rok (lub od innych działań, np. zwrotu prowizji), wciąż masz prawo do kredytu darmowego. 

Krok 2: pokaż umowę kredytową specjaliście

Drugi krok jest dość oczywisty. Po prostu znajdź swoją umowę i przekaż ją specjaliście 🙂 

Infografika

Sankcja kredytu darmowego – potrzebne dokumenty:

  1. Umowa kredytowa lub umowa pożyczki – oryginał lub kopia 
  2. Pierwotny harmonogram spłat
  3. Potwierdzenie zamknięcia kredytu (np. raport BIK)
  4. Potwierdzenie ostatnich działań na pożyczce lub kredycie (np. spłata, zwrot prowizji)
  5. Pełna historia spłaty

Umowy kredytowe tworzą przedstawiciele banków, którzy doskonale wiedzą, że klienci rzadko znają przepisy. Niewielu konsumentów zagłębia się w długie, skomplikowane liczby i paragrafy. Mało kto czyta umowy od deski do deski, aby znaleźć tzw. kruczki prawne. 

Wyszukanie wszystkich błędów, niedociągnięć, czy błędnych obliczeń jest wręcz niemożliwe dla laika.

Dlatego zamiast załamywać ręce nad wielostronicową umową, skorzystaj z pomocy Vestry. Przeanalizujemy Twoje dokumenty za darmo i sprawdzimy, czy masz szansę na darmowy kredyt!

Krok 3: powierz swoją sprawę w ręce kancelarii Vestra

Gdy już wiesz, że umowa zawiera błędy lub nadużycia, czas sporządzić oświadczenie o skorzystaniu z prawa do darmowego kredytu. Przy tym kroku również przyda Ci się prawnik.

Oświadczenie musi zawierać m.in. dane osobowe i adres konsumenta, informacje dotyczące kredytodawcy, numer umowy pożyczki, rachunku bankowego, podstawę prawną i błędy, które umożliwiają sankcję darmowego kredytu.

Działanie wraz z kancelarią daje najlepsze efekty także wtedy, gdy bank (lub firma pożyczkowa) odmówi Ci skorzystania z SKD. Prawnicy Vestry przeprowadzą negocjacje z kredytodawcą. Jeśli rozmowy nie przyniosą rezultatu, sporządzimy pozew przeciwko bankowi, w którym wskażemy niedozwolone lub nietransparentne zapisy umowne. Sankcja Kredytu Darmowego VESTRA – Twoje Prawa – Nasze zaangażowanie.

Zostaw odpowiedź

Więcej treści